Akademia ArcyMalce to bezpieczne miejsce dla każdego dziecka.

„Żłobek czy niania?”

Żłobek Akademia ArcyMalce jest placówką niepubliczną. Swoje początki miał w roku 2010, kiedy zaczęliśmy funkcjonować jako Klub Malucha. Od 2012 roku jesteśmy żłobkiem, wpisanym do rejestru prowadzonego przez Gminę Dopiewo pod numerem 6/2012. Podlegamy kontrolom MPiPS, sanepidu i straży pożarnej. Posiadamy wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia.

W naszym żłobku gwarantujemy profesjonalną opiekę nad dziećmi od 6 miesiąca życia. Kadra w naszym żłobku to wykwalifikowane i doświadczone opiekunki dziecięce, które są dla dzieci przede wszystkim przewodnikami i pomocnikami w indywidualnym rozwoju każdego z nich. Codziennie wkraczamy w świat najmłodszych i pomagamy im zrozumieć otaczającą ich rzeczywistość. Dbamy o harmonijny rozwój ArcyMaluszków poprzez zabawę.

„Żłobek czy niania?” – to odwieczny dylemat młodych mam. Odpowiedź na to pytanie nigdy nie jest łatwa. My pomożemy Ci ją podjąć.
Pamiętajmy o tym, że nawet najlepsza niania nie zastąpi dziecku kontaktu z rówieśnikami. To właśnie w grupie uczy się ono podstawowych zachowań społecznych. W Akademii ArcyMalce maluszki, pod bacznym okiem wykwalifikowanych opiekunów i wychowawców uczą się samodzielności, wspólnej zabawy w gronie rówieśników, rozładowują dziecięce pokłady energii. Mamy mnóstwo cierpliwości i czasu aby nauczyć dzieci samodzielnego jedzenia, korzystania z toalety, ubierania się i dbania o własną higienę. Ponadto dzieci uczą się wielu rzeczy od siebie nawzajem – poprawnego jedzenia czy „obsługi” nocniczka.

Jednocześnie staramy się aby atmosfera w ArcyŻłobku była jak najbardziej zbliżona do atmosfery w domu, zachowując domowe rytuały, dostosowując się do indywidualnego rytmu dnia każdego z dzieci.

Nasze Maluszki nigdy się nie nudzą!

Wszystkie nasze meble, zabawki i pomoce dydaktyczne posiadają specjalne certyfikaty i atesty. Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego tworząc żłobek szczególną uwagę zwracaliśmy na jego wyposażenie. Odpowiednie do wieku atestowane zabawki i zróżnicowane zajęcia to gwarancja mile spędzonego u nas czasu. U nas dzieci robią wiele rzeczy, których nie zrobiłyby w domu 🙂 Malują stopami, puszczają bańki mydlane, wyklejają, skaczą, tworzą wspaniałe obrazy maczając w farbie własne rączki. Również dla nich organizujemy w Akademii wiele atrakcji – teatrzyków, koncertów i imprez.

Współpracując z rodzicami rozwijamy indywidualne zdolności każdego dziecka, wspieramy i pomagamy w jego wychowaniu. Przekazywane przez nas treści są kontynuowane w naszym przedszkolu, co zapewnia dzieciom ciągłość edukacji.

Żłobek w Akademii ArcyMalce jest wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzących działalność na terenie Gminy Dopiewo pod numerem 6/2012.

Przestrzeń specjalnie dla najmłodszych

Żłobek przeznaczony jest dla maksymalnie 46 dzieci. Przestrzeń żłobka to dwie sale zabaw dla maluszków, osobna sypialnia, wspólna łazienka, szatnia oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze.

W żłobku dzieci przebywają w dwóch grupach. Granica wiekowa między grupami to 1,5/2 lata.

Posiadamy specjalnie zaprojektowane i wykonane oświetlenie we wszystkich pomieszczeniach, które spełnia normy przewidziane prawem (PN-EN-12464-1 ). Pamiętamy o tym, że niewłaściwe zastosowanie lamp może powodować zaburzenia w koncentracji, a także wykształcenie i utrwalanie wad wzroku i układu nerwowego dzieci. W każdej z dwóch sal przeznaczonych dla dzieci znajdują się odpowiednie dla nich i ich rozwoju sprzęty, zabawki oraz meble.

Żłobek dysponuje również osobą sypialnią dla najmłodszych.

Żłobek w Akademii ArcyMalce jest wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych prowadzących działalność na terenie Gminy Dopiewo pod numerem 6/2012.